Aktivní složky funkčního monasku a jeho hlavní funkce

Aktivní složky a hlavní funkce funkčního monasku

  1. 1. Hypolipidemický monakolin K

  2. Farmakologické studie a klinické studie ukazují, že: přirozený funkční Monascus Monacolin-K může účinně snížit hladinu celkového cholesterolu (TC), cholesterol lipoproteinů s nízkou hustotou (LDL C), hladiny triglyceridů (TG) a zvýšený cholesterol lipoproteinů s vysokou hustotou (HDL- C) je prospěšné pro lidské tělo má významnou úroveň účinky snížení hladiny lipidů v krvi.

  3. Struktura a 3-in vivo monazolin-K na bázi -3-methyl-amyl ftalátu dvou koenzym A (HMG-CoA) je velmi podobná struktuře HMG-CoA reduktázy je klíčovým enzymem regulace rychlosti syntézy cholesterolu, takže Monacolinové sloučeniny mohou Být použita jako kompetitivní inhibitor HMG-CoA reduktázy v klinické aplikaci, účinně redukuje nebo blokuje syntézu endogenního cholesterolu.

  4. 2.Egosterolu, podporují vstřebávání vápníku

  5. Ergosterol může být po ultrafialovém záření přeměněn na vitamin D, proto se také nazývá prekurzor vitaminu D a vitamín D může podpořit absorpci vápníku, fosforu a dalších složek těla, přispívá k tvorbě kostí a zabraňuje osteoporóze.

  6. 3. gama aminomáselná kyselina (gamma-GABA) - snížení krevního tlaku

  7. GABA je důležitým inhibičním neurotransmiterem v centrálním nervovém systému, má mimořádně důležité fyziologické funkce, roli vazomotorů v míchu, může účinně podporovat expanzi krevních cév, hraje roli při snižování krevního tlaku.

  8. 4. přirozené rostlinné hormony (isoflavon)

  9. Estrogenní účinné látky mohou pomoci ženám předcházet osteoporóze a menopauzálnímu syndromu.