Zdravotní přínosy inulin

Výhody inulinového

Inulin je výživné powerhouse. Je vysoký obsah vlákniny, málo kalorií a má další zdravotní výhody.


Udržuje vás plný (vlákna).

Vlákno je jakýkoli druh sacharidů, které tělo nemůže strávit. Neporušená se pohybuje přes střeva a pokračuje do dvojtečka sloužit jako potrava pro bakterie zde. Vláknina nemá žádnou kalorickou hodnotu, ale je to nezbytné pro dobré zdraví.


Vlákno v inulinu je rozpustná, což znamená, že se rozpustí ve vodě. Rozpustí se v žaludku a pak tvoří želatinová látka která:


zpomaluje trávení

zvýší plnost

Odebere cholesterolu při průchodu zažívacím traktu

Podporuje trávicí zdraví.

Vaše střeva obsahuje mezi 15 000 a 36.000 druhů bakterií. Jen malou část bakterií v těle má potenciál být škodlivé. Dobré bakterie poskytují mnoho zdravotních výhod. Inulin stimuluje růst těchto bakterií.


Inulin podporuje trávení zvýšením počtu dobrých bakterií ve střevech, zejména bifidobakterie a laktobacily. Tyto bakterie pomoci:


odrazit nežádoucí patogeny (špatné bakterie)

zabránit infekci

stimulovat imunitní systém

Inulinu také přidává hromadné stolici a zvyšuje četnost vyprazdňování stolice. Můžete mít více pohyby střev, ale inulinu zpomaluje trávení celkově. To umožňuje vaše tělo lépe absorbovat živiny z jídla, které jíte.


Výzkum naznačuje, že inulin lze povolit také tělu vstřebávat vápník. Vápníku vytváří silnější kosterní systém.


Ovládá cukru v krvi.

Inulin se zpomaluje trávení, včetně trávení sacharidů. To umožňuje cukru pomalu uvolnit bez vmíchání, které podporuje zdravou hladinu cukru v krvi.


2015 studie odhalila, že inulin by prospěch lidí s prediabetes. To může působit jako potenciální krev stabilizátor přítomnost v jídelníčku po dlouhou dobu.


Některé výzkumy naznačují, že tyto vlastnosti inulinu dobrá váha řízení pomoci.


To by mohlo potenciálně snížit riziko rakoviny.

Vědci zkoumají aktivně použití inulinu na prevenci rakoviny.


Jako imunitní systém booster to může být také dobré preventivní doplněk proti rakoviny trávicí soustavy. Jedna studie zjistila kombinace probiotika a prebiotika, jako je inulin má schopnost snižovat riziko rakoviny tlustého střeva.


Inulin Doplňky

Inulin Doplňky

Doplňkové inulinu je k dispozici v kapsli a práškové formy. Typická dávka je 3,1 g / den. Můžete chtít získat své inulinu konzumací potravin, které přirozeně se vyskytuje v. To je možné, však může vyžadovat jíst česnek mnohem víc, než byste chtěli, aby si částku, kterou potřebujete.


Zvažte použití inulinu Doplňky k další propagaci trávicí zdraví, pokud jste na probiotické režimu nebo v současné době použití antibiotik k léčbě bakteriální onemocnění.


Studie testován práškové formě inulinu zjistit, zda to přispělo k pocity pohody a zdraví. Lidé, kteří se inulin byli šťastnější, méně hladoví a cítil více plný po určitou dobu, než lidé, kteří dostávali placebo.