Rostlinný extrakt jako přírodní Insectides

, Rostlinný extrakt jako přírodní Insectides


Zemědělské plodiny jsou neustále napadána škůdci hmyzu, takže insekticidy podstatné snížení ztrát. Syntetické insekticidy například organofosfáty jsou důležité a účinné nástroje v moderním zemědělství. Však oni představují vážné ohrožení životní prostředí a lidi. Lidé styku nebezpečné pesticidy v potravinách, ve vodě a ve vzduchu nedaleko farmy. Tento "pesticidů drift" dochází při pesticidů prach a sprej cestování větrem se umístí neexponované na pesticidy. Téměř 98 procent nastříkané pesticidy ani dosáhnout svých cílů. Proniknout do podzemních vod, znečistit toky a poškozují přírodu, včetně přírodních predátory cílových škůdců. Starší pesticidy jako DDT zabil orla bělohlavého, ptáky, ryby a dokonce i lidé.


Mnozí zemědělci nebudou používat syntetické pesticidy, a někteří spotřebitelé budou nakupovat pouze organické produkty. Masové výroby farem spoléhají na syntetické pesticidy, však, protože jsou levnější než organických. Když zemědělci používají pesticidy jako DDT a malathion, byl málo pochopení, jak nebezpečné a dlouho trvající jsou tyto chemikálie. Byl to teprve později byla objevena stupeň, ke kterému tyto pesticidy zůstávají v prostředí. Organofosfáty mají vliv na mozek a nervový systém hmyzu, někdy poškodit ty, lidí a zvířat.


Mnoho druhů rostlin produkují látky, které chrání zabitím nebo odpuzuje hmyz, který se živí na nich. Například Douglas fir má speciální sap, který zahání brouků, je-li napadení. Neem stromy produkují ropy, který mění hormony chyb tak, že nemůže létat, plemeno nebo jíst (Národní akademie věd 1992). Je možné vytvořit efektivní, přírodní insekticidy z těchto látek na ochranu plodin, které, na rozdíl od divoké rostliny, ztratili svou schopnost vyrovnat se s škůdci prostřednictvím pěstování. Přírodní pesticidy mají mnoho výhod oproti syntetické ty a může být efektivnější jako celku, vzhledem k ekologické náklady chemických alternativ. Přírodní pesticidy jsou biologicky rozložitelné, sotva opustí rezidua v půdě a jsou méně pravděpodobné, že lidé či zvířata. Kromě toho jsou levnější a dostupnější v méně rozvinutých zemích.


Farmy poskytují potraviny pro lidi a zvýšit populaci škůdců. Velkovýroba potravin se spoléhá na hustě zabalené rostliny stejného typu (monokultury), které jsou náchylné k napadení hmyzem. V přírodních stanovišť hmyz muset shánět jídlo, ale farma usnadňuje hmyzu protože úroda je izolován. Hmyz může způsobit hospodářskou zkázu. V New Jersey sám zemědělci o 290 milionů dolarů ročně na hmyz. V rozvinutých zemích hmyzu ohnisek může vést k hladovění.