Prevence rakoviny---extrakt z hroznových

                                                                         Grape seed Extract

Název produktu: Hroznových extrakt

Botanický zdroj: Vitis Vinifera L.

Část: semena

Vzhled: Červená hnědá jemný prášek.

Specifikace: 95 % proanthocyanidiny; 85 % polyfenolů

Zkušební metoda: UV

Farmakologické aktivity

Případ nákazy člověka zprávy a výsledky z laboratoře a zvířecí studie ukazují, že Grape Seed Extract prášku může být užitečné pro léčbu onemocnění srdce, vysoký krevní tlak a vysoká hladina cholesterolu. Omezením oxidaci lipidů, fenolických látek v hroznových semen může snížit riziko srdečních onemocnění, jako například tím, že inhibuje agregaci trombocytů a snížení zánětu. Tyto studie jsou slibné, více výzkumu, včetně dlouhodobých studií u lidí je třeba potvrdit počáteční zjištění. Polyfenolů v jadérek je resveratrol, která může ovlivňovat růst buněk rakoviny a šíření, jakož i indukovat apoptózu, mezi řadu potenciálních chemopreventivní účinky.

Biologická aktivita

Předběžný výzkum ukazuje, že Grape Seed Extract prášku může mít jiné možné proti onemocnění vlastnosti, jako například v laboratorních modelech: 1) hojení ran – hroznových proanthocyanidiny vyvolané vaskulární endoteliální růstový faktor a urychlení hojení poškozené kůže u myší. 2) zubní kaz – semeno fenoly může inhibovat ústní cukru metabolismus a retard růstu bakterií způsobující zubní kaz.  3) osteoporóza – hroznových extrahuje zvýšenou kostní hustotu a sílu v pokusných zvířat. 4) kůže rakovina – hroznové semen proanthocyanidiny snížená nádor čísel a snížit malignity papilomy. 5) ultrafialové poškození kůže – dietní proanthocyanidiny může chránit proti karcinogeneze a poskytovat suplementace pro ochranu.

Listů a plodů révy byly použity jako lék od starověkého Řecka. Dnes extrakt z hroznových se používá jako lidová nebo tradiční lék na podmínky týkající se srdce a cév, ateroskleróza (kornatění tepen), vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu a špatný krevní oběh; komplikace související s cukrovkou, jako je poškození nervů a očí; problémy se zrakem, jako je makulární degenerace (což může způsobit slepotu); otok po úrazu nebo operaci; prevenci rakoviny; a hojení ran.

Slouží k výrobě extrakt z hroznových jadérek se obvykle získávají od výrobců vína. Extrakt z hroznových je k dispozici ve formulářích kapsle a tablety.

Věda, co říká

Studie zjistily, že některé sloučeniny v extrakt z hroznových může být účinné při zmírňování příznaků chronické žilní nedostatečnosti (je-li žíly mají problémy odesílání krve z nohou zpět k srdci) a snížení edém (otok) po úrazu nebo operaci.

Malé randomizované studie zjistili, že účinky hroznových extrahovat Diabetická retinopatie (oko problém způsobených cukrovkou) a vaskulární křehkosti (slabost v malých cév). Větší testy jsou nezbytné pro potvrzení těchto zjištění.

Extrakt z hroznových obsahuje antioxidanty, which zabránit poškození buněk volnými radikály (vysoce reaktivní molekuly, které mohou poškodit buňky funkce). Předběžné studie prokázaly některé prospěšné antioxidační účinky; je však zapotřebí dalšího výzkumu.

Studie financovaná National Cancer Institute (NCI) zjistili, že extrakt z hroznových nezmenšuje zpevnění prsní tkáně, která může nastat po terapie záření pro rakovinu prsu.

NCI je rovněž financování studie vyhodnotit, zda extrakt z hroznových je účinný v prevenci rakoviny prsu u postmenopauzálních žen a prostaty.

NCCIH zkoumá, zda akce hroznových extrahovat a jeho složek mohou prospěch srdce nebo zabránit kognitivní pokles, Alzheimerovy choroby a dalších mozkových poruch. Další studie zkoumá dopady extrakt z hroznových na rakovinu tlustého střeva.