Krátký úvod sóji (Glycine max).

Stručný úvod Soy(Glycine max)


Glycine max, sójových bobů (také sója - nebo soja bean, dříve klasifikována jako Glycine soja), je každoroční léčivá rostlina z čeledi bobovitých (luštěnin nebo bean rodiny), původem z jihovýchodní Asie (včetně Číny, Japonsko a Korea), který byl domácký pro jedlá semena a mladé lusky před více než 3000 lety. Je na světě nejdůležitější plodinou luštěnin a šestina všech pěstovaných plodin celkové sklizně a nejčastěji vyráběné olejnin pěstovaných v různých klimatických podmínkách po celém světě.


Sojový rostlina, která je hustě chlupatá, na listy a představec, může růst na téměř 2 m (6 ft) vysoký, přestože komerční odrůdy jsou více obvykle 0,3 do 0,9 m (1 až téměř 3 ft). Listy jsou složené, 3 lístky. Nenápadný, stalkless bílá na fialové květy jsou hrazeny jednotlivě nebo v malých shlucích v paždí (kde list splňuje stonku). Plodem je široká, chlupatý, sloučené luštěnin nebo pod, asi 10 cm (3 palce) dlouhé, žluté až hnědé, když plně vyzrálý a sušené. Lusky obvykle obsahují až 4 lusky, které se liší ve velikosti a barvy podle kultivaru (barvy se pohybují od bílé do červeno černá).


Sojové lusky mohou být sklízeny stále zelená, pro použití jako čerstvá zelenina (například vařené v osolené vodě a vymačkané z kapsle, v japonské jídlo znají jako edamame, nebo může být sklízeny plně zralé a sušené a používají v mnoha asijských jídel včetně polévky, saláty, sladkosti. Naklíčená sója se také běžně používají jako čerstvá zelenina v asijské saláty, nebo vařená v míchat hranolky a jarní závitky.

Sójové boby, které jsou vysoký obsah bílkovin a ropy, jsou zpracovány do různých potravinářských výrobků, včetně sojový tvaroh a fermentované sójové dorty (tofu a tempeh), sójová omáčka, sojové pasty (miso) a sójové mléko, (který je často používán jako náhražka mléka). Hydrolyzovaný rostlinný protein je masa náhražky vyrobené ze zpracovaných sójové boby. Mouka ze sojových bobů se používá v mnoha zpracovaných potravinách, jako stabilizátor a ke zvýšení obsahu bílkovin. Sojový olej se široce používá v kuchyni (včetně v potravinářských výrobcích jako je margarín, zkrácení, salátový olej) jako jako kosmetické a průmyslové výrobky (barvy, tiskařské barvy, mýdla, dezinfekční prostředky a linolea). Sojový olej se také stále častěji používá jako biopaliv. Sojové jídla, která zůstává po olej se používá vlákno, textilu a lepidla, nebo jako hospodářská zvířata krmiva. Sójové boby a celé rostliny jsou rovněž široce používá pro krmivo a pastviny, seno a siláž, jakož i jako Krycí plodina (zelené hnojení).


Celková komerční produkce sóji v roce 2010 byl 261.6 milionů metrických tun (mmt) po celém světě, sklizené z 102.4 milionů hektarů, (které tvoří asi 2 % zemědělské půdy planetě). V USA byl předním výrobcem sójové boby, vyrábí více než jednu třetinu celého světa. Další přední výrobce patří Brazílie, Argentiny a Číny.