Rozdíl mezi Monascus Pigment & funkční Monascus

Monascus Pigment

Monascus pigmentu je rod vláknitých houbou Monascus fermentací vysoce kvalitní přírodní jedlé barvivo, jsou sekundární metabolity monascus. Monascus pigmentu, Monascus red je značka, rýže a sóji jako hlavní suroviny, Monascus tekuté kvašení, extrakci, koncentraci a rafinace a pomocí rýže jako surovina, extrakci, koncentraci a rafinaci přírodní červené barvivo.

Funkční Monascus

Funkční Monascus neboli hypolipidemickou Monascus je vysoce kvalitní, bez znečištění bez transgenních rýže jako hlavní suroviny, rafinovaný moderní biologické kvašení strojírenské technologie je druh přírodní kvašení high-tech výrobků.

Rozdíl mezi Monascus Pigment a funkční Monascus

Monascus pigment a funkční Monascus Ricem kvašením Monascus a purpurové. Ale vlastnosti fialové Aspergillus používá obě značně lišit, fermentační proces není totéž, vlastnosti získaného produktu daleko, rozdílnost cen komodit výrazně.

  1. -- Fermentační proces je poměrně jednoduchý: obyčejné Monascus rýže vařené po inokulaci ve velkém expozice v určitou dobu po kvašení a teplota po jejich vypuštění a vysušení se dokončí červená rýže, ceny svých výrobků na úroveň nastavená hodnota barvy. Potravinářského průmyslu v tuzemsku i v zahraničí na červené rýže jako potravinové barvivo pro. Rozdíl v chemickém barvení je zdravé výkon a žádné vedlejší účinky potravinářská přídatná látka, že jeho použití je více široce, více domácích i zahraničních spotřeba.

-- Fermentační proces funkční Monascus je relativně složitý: první napětí, promítání, školení a podstoupit určité podmínky domestikace a omlazení, rýže, broušení k určité jemnosti, vysoké teploty a vysokého tlaku sterilizaci po naočkování (lze také zajistit, aby proces aseptických operace) a pak v malé nádobě bez otevřené kvašení (s vysokou teplotou procesu kontroly doba kvašení) dosáhl ihned po vypuštění, pak se suší na funkční monascus. Cena produktu je určena výší vloženého Monacolin-K.

Vztah mezi Monacolin K a lovastatin

V roce 1979 japonský vzdělanec Endo Aki (Endo) a další z kvašení vývar Monascus Monascus Rubere izolované z plechovky inhibují syntézu aktivní materiál cholesterolu a červené Latinský název pro kořenovou Monascus pojmenované monacolinu K, což způsobilo pozornost světa. Bohužel nejsou součástí strukturálních identifikace Monacolin K stereochemie. O rok později, který je 1980, společnost Merck Spojených států Albert et al s sloučenina izolované od vývar fermentací Aspergillus terreus s názvem mevinolin – lovastatin, stereochemical struktura součástí identifikace struktury a začal výzkum léku, pak společnost Merck vyvinula mevinolin – lovastatin statiny první uvedené nový lék (Chemická syntéza), s názvem Lovastatin a zažádat o patent.

Tak poznatelná:

(1) Monacolin K a Lovastatin jsou tytéž sloučeniny;

(2) Monacolin K dříve než Lovastatin nalezen;

(3) Monacolin K je produktem kvašení Monascus (Monascus);

(4) Lovastatin je produktem kvašení Aspergillus niger (Aspergillus);

(5) Monacolin K je založena na předponě latinského slova (Monascus) Mona-, který je pojmenován jako obecný název pro vědecký objev;

6) Lovastatin je pojmenovaný podle společností Merck, je název společnosti, má specifické vlastnosti.