Funkce kvasinkového β-glukanu

Funkce kvasinek β-glukan


Kvasinky jsou důležitým potravinářským a průmyslovým mikroorganizmem s velkým množstvím beta-1,3 / 1,6-glukanu v buněčných stěnách. Kvasinky β-glukan bez zápachu a bez zápachu, nerozpustné ve vodě, etanolu, acetonu a jiných organických rozpouštědlech, se zvýšenou imunitou zvířat, protinádorovými, antiinfekčními, antivirovými, nižšími hladinami cholesterolu, podporují hojení ran a další funkce. Zdraví schválených jako nové zdroje potravin, lze přidávat do mléčných výrobků, funkčních nápojů, pečiva, cukrovinek a jiných potravin. Oznámení Ministerstva zdravotnictví č. 6 z roku 2012 rozšířilo používání kvasnicového β-glukanu na větší sušené mléko pro kojence.


Vzhledem k tomu, že kvasnicový β-glukan nejen zlepšuje imunitu a další účinky, ale má také tukovou chuť, může být použit jako nízkokalorické potravinářské přísady, salátové dresingy, analogy sýrů a jiné zmrazené dezerty jako náhražku tuku. Široký rozsah Hodnota aplikace.


1. Kvasinný β-glukan a jeho funkce

Kvasinový β-glukan je ve vodě nerozpustný rozvětvený polymer, hlavní řetězec k β-1,3 glykosidům kombinován, rozvětvený na β-1, 6 glykosidy kombinovaný, což odpovídá hmotnosti sušiny kvasinkových buněk 30% 35%. Prostřednictvím elektronové mikroskopie a dalších prostředků analýzy vědci rozumí prostorové struktuře kvasnic β-glukanu, jeho molekulová hmotnost v rozmezí desítek tisíc až několika stovek tisíc, je trojitou spirálovou formou.

1.1 zlepšit imunitu

Perorální kvasinkou beta-glukan a další složky potravin jsou různé, nejsou žaludeční a střevní kyselinou nebo enzymová hydrolýza přímo přes tenké střevo. Makrofágy na buňkách hlienu tenkého střeva absorbují β-glukan přes beta-glukanový receptor a tyto buňky okamžitě aktivují. B-1,3-D-glukan stimulací makrofágů [3] a může chránit a posilovat imunitní systém hraje širokou roli v roli bílých krvinek, které hrají roli v ochraně těla před možným poškozením zdraví Makrofágy jsou třídou hlavních buněk, které se podílejí na nespecifické imunitě. Může pohltit cizí částice a zničit je. Makrofágy také dávají jiným imunitním buňkám, jako jsou buňky B a T buňky, signály, které je pohybují jako infikované místa. Může také produkovat růstové faktory, které opravují poškozené tkáně.

1.2 protiinfekce, zlepšení odolnosti vůči chorobám

Vědecký výzkum ukazuje, že kvasnicový β-glukan může významně zvýšit účinnost antibiotik; Při použití v kombinaci s antibiotiky může jeho stimulace role makrofágů zvýšit terapeutický účinek léčiv. V beta-1,3-D-glukanu pro zvýšení vlastního těla a antibakteriální schopnosti současně antibiotika mohou inhibovat agresi bakterií, zlepšit odolnost těla. Pokusy s peritonitidou potkanů potvrdily, že použití samotného β-1,3-D-glukanu mělo 80% přežití (míra přežití 20% kontrolní skupiny), použití antibiotik samotných v přežití o 65%. Zatímco kombinované použití obou Mají 10% přežití.

1,3 nižší krevní lipidy

B-1,3-D-glukan má úlohu absorpce žlučových kyselin a vylučování žlučových kyselin in vitro a podporuje hladinu cholesterolu v konverzi žlučových kyselin, aby se zachoval normální metabolismus cholesterolu. Bylo studováno Nicolos a dalších 15 obézních mužů s vysokým cholesterolem. Ve studii pacient udržel stejnou tělesnou hmotnost, což významně snížilo celkový obsah cholesterolu o 8% v sedmém týdnu a 6% v sedmém týdnu.