Přínosy pro zdraví Genistein

Přínosy pro zdraví Genistein


Rakovina ochrana

Takzvaný fytoestrogen genistein a daidzein v sóji, lze vázat na estrogenové receptory a proto ovlivnit působení estrogenu, zavedené rizikový faktor pro prsu, vaječníků a dělohy rakoviny. Ačkoli ne všechny výsledky jsou v souladu, je dobré důkazy o ochranný vliv sójové produkty proti všem třem těchto nádorů. Kromě toho bylo mnoho zpráv o preventivní účinky v prostatě.

Suché oči

Čistě Genistein může nabídnout úlevu pro suché oči, a to podle nově publikované Patent, tisková zpráva odeslaná DSM výživy Products, Inc. v roce 2009

Více než 20 milionů Američanů trpí nepohodlí syndromu suchého oka (slzných epidemica), oční povrchový zánět, který se vyvíjí ze slzného filmu selhání. 9. října 2008 Světové organizace duševního vlastnictví publikoval čekající patent tím DSM Nutritional Products genistein, který podle patentu, při požití, ukázal poskytnout jednoduchou alternativu k oční kapky pro udržení zdravé oči. Tento objev je založen na románu studie na zvířecím modelu indukovaného suché oko syndromu. V této studii doplňků stravy s genistein obnovena slza objem v zvířat a zvyšuje hustotu hlenu secernujících buněk pohár zjevné způsobem závislé na dávce. Pohárkových buněk jsou zodpovědné za vrstvu hlenu v spojivky víčka. Tyto nálezy naznačují, že genistein může být použit v potravinových doplňcích potenciálně, pomáhají udržovat zdravé oko struktur a roztrhat produkce, která by byla vítanou alternativu pro miliony zákazníků, kteří v současnosti mají malou možnost, ale použít nepohodlné oko drop léčby. GeniVida, dříve známý jako BONISTEIN, je značkové čisté-sójové genistein ze systému DSM. To je k dispozici v obou a farmaceutický průmysl potravinářský a má rozsáhlý, publikované bezpečnostní balíček. GeniVida je k dispozici v obou krystalické a tablet třídy formuláře. DSM Nutritional Products je dodavatelem world抯 premier složkou pro výrobce funkčních potravin, nápojů a potravinových doplňků. Organizace poskytuje pevný základ pro technologické inovace a vývoj nových výrobků. S využitím svých rozsáhlých zdrojů, DSM Nutritional Products drží své zákazníky před neustále se měnícím trhu, předvídání zákazník potřebuje vyvíjet nutriční trendů a požadavků zákazníků vyvíjí. Další informace obraťte se na DSM výživy Products, Inc., Parsippany, NJ.

Vliv estrogenů

Mnoho isoflavony bylo prokázáno, že pracovat s zvířat a člověka estrogenové receptory, působit účinky v těle podobné těm způsobené hormon estrogen nebo někdy blokuje účinky některých receptory. Sojové isoflavony také účinky non hormonální.

Sojové isoflavony mají antiestrogenní účinek a měnit prsní Pořadatel hypermethylation ve zdravých premenopauzálních žen.

Nutr rakovina. 2009. Chirurgická klinika, University of Missouri škola medicíny Columbia, jedna nemocnice Drive, Columbia, MO, USA.

Třicet-čtyři zdravé premenopauzálních žen byly náhodně na 40 mg nebo 140 mg isoflavonů denně prostřednictvím jednoho menstruačního cyklu. Prsa konkrétní a systémové estrogenní účinky byly hodnoceny měření estrogenní značka komplementu (C) 3 a změny v cytologii, zatímco methylace hodnocení 5 rakoviny související geny na byla provedena intraductal exemplářů. Genistein séra výrazně zvýšil po konzumaci obou isoflavone dávkách. Cytologie v jedné dávce isoflavone významně nezměnil. Sérum C3 úrovně posttreatment bylo nepřímo související se změnou v séru genistein žen konzumace nízké, ale nikoli vysoká dávka isoflavonů. Hypermethylation beta 2 RAR zvýšit posttreatment koreluje s úrovní posttreatment genistein celou skupinu a ty, kteří jsou vysoce dopovat isoflavonů. Na nízké, ale nikoli vysoké isoflavone dávku CCND2 hypermethylation zvýšení koreluje s úrovní posttreatment genistein. V souhrnu inverzní korelace mezi C3 a genistein naznačuje antiestrogenní efekt. Isoflavony vyvolané dávka specifické změny v RARbeta2 a CCND2 methylace genu, který koreluje s úrovní genistein.

Zánětlivé onemocnění střev, proti zánětlivé účinky

Perorální léčba s genistein snižuje výraz biochemických a molekulárních markerů zánětu v rat modelu chronické TNBS-indukované kolitidy.

EUR J Nutr. 2009. Katedra molekulární a buněčné tělovýchovného lékařství, německé sportovní univerzitě v Kolíně, Kolín nad Rýnem, Německo.

Zánětlivé střevní onemocnění u lidí má vysoký výskyt v Evropě a USA, zatímco ve východní Asii, výskyt byla historicky nízké. Zdá se, že riziko vzniku IBD nárůstu asijských imigrantů přijetí západního životního stylu, což naznačuje silné spojení ekologických a dietní faktory vzniku IBD, nejpravděpodobnější faktory. Expozice vysokým hladinám izoflavony jako genistein v tradiční východní Asie diety byla spojena s nižší riziko vzniku rakoviny prsu a může být prospěšné pro prevenci zánětlivé střevní onemocnění. V této studii bylo šetřeno účinek orálně podávanými genistein na zánětlivé reakce v modelu TNBS-indukované chronické kolitida krysa. Naše výsledky mohou poskytnout důkaz, že orální podávání genistein uplatňuje blahodárné účinky protizánětlivé hlodavce modelu TNBS-indukované chronické kolitida.

Léčbu osteoporózy

Genistein doplňky mohou být užitečné pro zdraví kostí, i když je zapotřebí mnoha studií dlouhého trvání.

Genistein účinky na kvantitativní ultrazvukových parametrů a minerální hustotu kostí v osteopenic postmenopauzálních žen.

Osteoporos Int. 2009. Atteritano M, Mazzaferro S, Frisina A, Cannatová ML, Bitto A, Macr já, Frisina N, Buemi M. interní klinika, Univerzita Messina, Messina, Itálie

Tato studie zaměřené na hodnocení vlivu genistein (54 mg/den) na patní kosti a falangy ultrazvuk (QUS) parametry a minerální hustotu kostí v osteopenic postmenopauzálních žen. Jsme k závěru, že zabránit úbytku kostní hmoty u postmenopauzálních žen osteopenic a zlepšuje parametry QUS na patní kosti a falangy. Účelem studie bylo vyhodnotit účinky genistein (54 mg/die) na kvantitativní ultrazvuk (QUS) parametry patní kosti a rukou falangy a denzity kostního minerálu (BMD) v osteopenic postmenopauzálních žen. Sto třicet osm žen (věk 49-67 let) byly přiřazeny k přijímání genistein nebo placebo. Postavení kostí byl posuzován při a po léčbě 1 a 2 roky. Na konci období pokusů genistein výrazně zvýšily BMD v kosti stehenní a bederní páteře. Naše studie potvrzuje, že genistein zabránit úbytku kostní hmoty u postmenopauzálních žen osteopenic a zlepšuje parametry ultrazvukového patní kosti a falangy.