Co je Psyllium?

Co je Psyllium?

Psyllium je forma vlákno z slupkyPlantago ovatarostliny semena. Někdy to jde podle ispaghula pamatovat jméno.

To je nejvíce obyčejně známý jako projímadlo. Nicméně výzkum ukazuje, že užívání psyllia je prospěšné k mnoha částem lidského těla, včetně srdce a slinivky.

Váš vynález století

Psyllium je velikost-se tvořit projímadlo. To znamená, že absorbuje vodu ve vašem střeva a jednodušší pohyby střev. To také pomáhá podporovat pravidelnost aniž by se zvětšila nadýmání. Lze použít jako na uvolnění zácpy, nebo ji lze přidat do jídelníčku přispět k podpoře pravidelnost a celkově trávicí zdraví.

Lidé s syndrom podrážděných střev a Crohnovy choroby jsou až příliš obeznámeni s banes koupelny. Výsledky studií o psyllium účinnost v léčbě těchto podmínek, jsou stále smíšené.

Nějaký výzkumukázal, že spotřebou 7,9 gramů psyllia za den (+/-3,6 gramů) s probiotiky je bezpečný a efektivní způsob, jak k léčbě Crohnovy choroby. Však jiné výsledky ukazují rozpustné vlákniny, jako psyllium může příznaky horší pro některé lidi.

Kromě udržování pravidelné pohyby střev a řízení chronický stav, psyllium má schopnost změkčit stolici. To může přijít vhod s krátkodobými neduhy, jako je zácpa. Použití tímto způsobem, může zabránit komplikacím zácpa, hemeroidy a anální trhliny.

Předběžný výzkum ukazuje, že psyllium může pomoci bolestivé symptomy spojené s těmito podmínkami. Protože neexistuje žádný skutečný vědecký konsenzus, informujte svého lékaře, chcete-li zjistit, zda psyllia může pomoci vám.