Bylinný extrakt zpomaluje rozvoj rakoviny slinivky břišní


Bylinný extrakt zpomaluje rozvoj rakoviny slinivky břišní


Bylina nedávno zjištěno, že zabije buňky slinivky břišní rakoviny také vypadá, že brání rozvoji rakoviny slinivky břišní následkem jeho protizánětlivé vlastnosti, podle výzkumníků z Kimmel Cancer Center na Jefferson. Údaje byly představeny na AACR 100th výroční setkání 2009 v Denveru.

Thymoquinone, hlavní složka extraktu ropy ze Středního východu rostlinných semen zvané Černucha setá, vystavoval protizánětlivé vlastnosti, které snižují uvolňování zánětlivých mediátorů v buňkách pankreatu, podle Hwyda Arafat, M.D., Ph.D., docent chirurgie na Jefferson Medical College Thomas Jefferson University a je členem Jefferson slinivky, biliární & příbuzné rakoviny centrum.

Nigella sativa semena a olej se používají v tradiční medicíně v mnoha zemích Středního východu a Asie. Pomáhá léčit širokou řadu chorob, včetně některých imunitních a zánětlivých onemocněních, řekl Dr. Arafat. Předchozí studie také ukázala, že mají Protirakovinné účinky na nádorů prostaty a tlustého střeva.

Založený na jejich dříve zveřejněných zjištění že thymoquinone inhibuje histon inhibitoru histondeacetyláz (HDACs), Dr. Arafat a její kolegové oproti protizánětlivé vlastnosti thymoquinone a trichostatin A, inhibitor HDAC, která dříve ukázala zmírnit zánět spojený rakoviny.

Výzkumníci používají duktální adenokarcinom pankreatu (PDA) buněk, z nichž některé byly předběžně s cytokiny TNF-alfa vyvolat zánět. Thymoquinone téměř úplně zrušena vyjádření několika zánětlivé cytokiny, včetně TNF-alfa, interleukin-1beta, interleukin-8, Cox-2 a MCP-1, efekt, který byl více než účinek trichostatin A.

Rostliny také inhibován aktivace a syntéza NF-kappaB, Transkripční faktor, který byl zapleten do rakoviny spojené se zánětem. Aktivace NF-kappaB byl pozorován v pankreatu a může být faktorem v rakovinu slinivky odpor vůči chemoterapeutiky. Když se zvířecí modely rakoviny slinivky břišní jsou léčeni thymoquinone, 67 procent nádorů byly značně zmenšilo a úrovně prozánětlivých v nádory byly výrazně sníženy.

Zánět byl zapletený v rozvoji několika solidní nádor malignit. Chronická pankreatitida, dědičné a sporadické, je spojena s rizikem vzniku rakoviny slinivky břišní.

"Jsou to velmi vzrušující a román výsledky," řekl Dr. Arafat. "Nejen u pacientů s chronickou pankreatitidou by mohly těžit z toho, ale i několik dalších skupin s rizikem rozvoje nebo opětovného výskytu rakoviny slinivky břišní, jako například vysoce rizikové rodiny a pooperační pacienty. Tyto silné účinky ukazují příslib pro rostliny jako potenciální preventivní a terapeutické strategie pro karcinom pankreatu. Ještě důležitější je herb a ropa jsou bezpečné při použití mírně a byly použity pro tisíce let bez hlášeny toxických účinků."