Protizánětlivé účinky zelených sojový extrakt Irradisted s viditelné světlo


Lehké ozařování potravin může oxidovat několik látek v potravě, což často vede k mnoha negativních účinků na lidské zdraví. Jiné sloučeniny, jako vitamin D, jsou aktivovány ultrafialové záření. Záření vlnové délky viditelného modré a UV-A zelené čajové lístky způsobilo nárůst vyšší antioxidační aktivitu než jiné způsoby léčby. Máme podezření, že světlo ozařování některých rostlinných výtažků může mít pozitivní účinky na lidské zdraví. Provedli jsme předběžného šetření vlivu viditelného světla ozáření na některých jedlých rostlinných výtažků. Jako index efektu použili jsme IL-2 potlačení v Jurkat buňkách (lidské T-buněk jako buněčná linie), a potvrdili jsme silnou tlumivý účinek viditelného světla ozáření na zelené sóji Ethanolový extrakt na IL-2 výraz v Jurkat buňkách.

Sojový výzkum ukázal, že existují různé prvky v potravinách připravených na sójové boby, které zmírní nebo omezit rozvoj potenciálu chronických chorob. Mezi příklady patří hypocholesterolemický vliv sojové fytoestrogen, vlastnosti snižující riziko rakoviny isoflavonoids a saponiny a cizorodých účinek genistein. Zdá se, že jsou přínosy pro zdraví, včetně sóji v něčí stravě. Sojové boby jsou uváděny na trh v široké škále barev a tónů – od žluté do černé, zelené, hnědé a červené. Žluté pigmentované sóji je nejhojnější a sklízené sóji.

Zdraví výhody sóji byly hlášeny se liší podle rozdíly v barvě. Například extrakty z černých sójových bobů mají delší oxidací lipoproteinu prodlevu ve srovnání se vzhledem k obsahu vysokých celkových polyfenolů v jeho osemením od žluté boby. Hnědá sojová osemením bylo prokázáno, že mají vysoké hsi úklid činnost kvůli vysoce polymerizovaného proanthocyanidinů komponenty. Další studie ukázaly, že stravy obohacené sójové isoflavony a zelený čaj posílit imunitní funkci ovariectomized myší (přírodní vrah činnost a lymphoproliferation) ve srovnání s ovládání myší.

Jsme nedávno objasnil, že vodní výluhy zelené sójové boby mají inhibiční aktivitu pro pollinosis s ohledem na produkci IgE, jakož i schopnost regulovat B-buněk apoptózu, pravděpodobně tím, že potlačuje projevy BAFF a duben.

Osivo sóji je obvykle zelený, než je sklizena a se žlutou během zrání. V této studii označovat pojmy "žlutý" a "zelené" sojový osemením děložní lístek barvu každé zralé sóji (Glycine max) na sklizni. Vyhodnocena a porovnávala účinky zelené a žluté sójové výtažky s nebo bez viditelného světla ozáření protizánětlivý účinek.