Špatnou zprávou pro lidi s sladké a nová studie naznačuje, že cukr může poškodit mozek

Špatnou zprávou pro lidi s sladké a nová studie naznačuje, že cukr může poškodit mozek


Výzkumníci na University of California v Los Angeles nalezena fruktóza - druh cukru, přirozeně nachází v ovoci a zelenině, ale také nealkoholické nápoje a sladkosti - poškozuje mozkové buňky a může vést k širokou škálu onemocnění, cukrovka a srdeční onemocnění Alzheimerovou chorobou a ADH.


Vědci dost krys šest týdnů ovocný cukr uměle vodou (odpovídá o litru nealkoholických nápojů denně pro člověka). Pak je dali do bludiště, vedle krysy, které už pil pouze vodu. Krysy, které se konzumují fruktóza trvalo dvakrát tak dlouho, zorientovat se v labyrintu jako vody jen skupina, která i přes stejnou úroveň výcviku - což naznačuje, že jejich vzpomínky byla narušena.


Byl však jeden pozitivní výsledek experimentu: zdálo se, že omega-3 mastná kyselina dokosahexaenová kyselina nebo DHA, zpět nebezpečné změny produkované fruktózy.


Třetí skupina krys, které byly krmeny lněný olej extrakt bohaté na omega-3 mastné kyseliny, stejně jako fruktóza vody podařilo zorientovat se v labyrintu téměř stejně rychle jako voda jen skupina.DHa se přirozeně vyskytuje v rybách (zejména losos), ořechy a některé zeleniny.


"DHA se změní jen jeden nebo dva geny; Zdá se, že tlačit celý genetický vzorek zpět do normálu, což je pozoruhodné,"řekl Xia Cheng, vedoucí autor studie.