Heřmánkový čaj reguluje hladinu krevního cukru, brání a spravuje Diabetes

Heřmánkový čaj reguluje hladinu krevního cukru, brání a spravuje Diabetes


Význam regulaci hladiny cukru v krvi, je jasné: stabilizuje hladinu cukru může zabránit mnoha zdravotních problémů, jeden z nejvíce zřejmé, že diabetes, který je často výsledkem let nestabilní hladiny cukru v krvi. Naštěstí, pro většinu z nás je v naší moci převzít kontrolu nad naší hladiny cukru v krvi zůstává aktivní a správné jídlo choicesà ¢ â'¬ "a také tím, že pije Heřmánkový čaj.

Heřmánkový čaj má dlouho ceněny pro svou schopnost zklidnit a uvolnit, což je oblíbený čaj před spaním, ale nyní Nedávná studie v deníku zemědělské a potravinářské chemii ukazuje, heřmánek může sloužit jinému účelu: regulaci hladiny cukru v krvi.

v the University of Toyama v Japonsku a v institutu louky a výzkum životního prostředí ve Velké Británii, výzkumníci studovali vliv Heřmánkový čaj na diabetických potkanů. Polovina z krys dostali dávku extraktu heřmánku na tři týdny. Další sada diabetických potkanů dostal normální stravy s bez příměsí heřmánku.

Studie poznamenal, že když Heřmánek byl dán krysy, menší množství glukózy proměnilo v sorbitolu (cukru alkohol). Přebytek sorbitol může způsobit poškození ledvin, očí a nervové buňky. Enzymy, které jsou primárně odpovědné za tento druh poškození u diabetiků se tlumily v heřmánku krysy. Krysy, které byly krmeny heřmánkový extrakt také ukázaly celkový pokles v krvi glukózy v porovnání s druhý kuš.

Autoři studie uvádí, že existuje jasná spojitost mezi denní spotřeba heřmánkový čaj a zabránit progresi diabetu a hyperglykémie. Jako obvykle existují lidé, kteří říkají více výzkumu je třeba udělat k určení, jak účinná může být tato léčba, ale nikomu hledají přirozený způsob, jak regulovat hladinu cukru, výsledky této studie jsou víc než dost povzbuzení začít pít Heřmánkový čaj.

Heřmánkový čaj výhody nejsou jen pro ty, kteří s diabetem. Pro diabetiky, stabilizuje hladinu cukru je rozhodující pro dobré zdraví, ale pravda je i lidé bez diabetu mohou těžit z udržování normální hladiny cukru v úrovně. Výkyvy hladiny cukru v krvi jsou spojeny s únavou, cukrem toužení a inzulinové rezistence, mimo jiné příznaky. Opatření k regulaci hladiny cukru v krvi může skutečně zabránit vzniku diabetu u zdravých jedinců, a to také pomůže vám cítit mnohem energičtější a udržovat si zdravou váhu.

Samozřejmě, pokud uvažujete o pití čaje heřmánku výhradně k regulaci krevního cukr, mít na paměti, je to zdravé kromě celkového životního stylu že naturallly přispívá ke zdravé hladiny cukru v krvi. Další kroky, které by měly být součástí tohoto životního stylu jsou pravidelné cvičení, jíst vyvážená jídla, vyhnout rafinované potraviny a hodně spánku.