Běžné rostliny by mohly pomoci boj Zika Virus

Běžné rostliny by mohly pomoci boj Zika Virus


PHOENIX, Arizona – látky ve společném závodě může zabíjet larvy komára, který pomáhá šířit viry, které způsobují Zika, chikungunya a dengue horečka . To je objev dospívající z Filipín. Jeho výzkum může pomoci činitelé veřejného zdraví vytvořit způsob, jak zpomalit šíření těchto smrtelných nemocí. Rovněž může poskytnout majitelům domů tipy o tom, jak doma-pivo vlastní koktejl komáří zabíjení.

Virus dengue (DEN-gay) je hlavní příčinou onemocnění a úmrtí v tropech a subtropech. Nemoc se šíří komára Aedes aegypti (AY-Deesi Eh-JIP-tye). Horečka dengue způsobuje vysoké horečky, těžké bolesti hlavy a kloubů, mimo jiné příznaky. Podle centra pro kontrolu nemocí a prevenci smlouvu s žádná vakcína k tomu zabránit, až 400 milionů lidí dengue každý rok. Více než třetina všech lidí na planetě žít v oblastech ohrožených touto infekcí 。  v rámci této velké zóny je na Filipínách. Je to, kde žije Jerouen Paul Lumabao. 10th srovnávač na Daniel R. Aguinaldo národní High School v Davao City, chtěl se podívat na něco, co by alespoň zpomalit Horečka dengue je šířit. Věděl, že mnoho hmyzu zabíjení chemikálie byly poprvé objeveny v rostlinách. Tak 17rok starý rozhodl se vyzkoušet nové kandidáty, které získal ze tří zařízení, které jsou společné pro kde žije.

Jednou je stehna vysoké trávy zvané tawa-tawa (Euphorbia hirta). Dalším důvodem je atraktivní trvalka, nazvaný San Francisco rostlin (Codiaeum různobarvá). Jeho listy jsou barevné, lidé často rostlin v zahradách a metrů, říká Jerouen. (Známý jako pestrý Krotón, tato rostlina také pěstuje se jako kolovrátek v chladnější, mírných pásem.) Třetí je bylina s názvem citronová tráva (Cymbopogan citratus), který se používá při vaření.

Mnoho hmyzu zabíjení extrakty jsou izolovány namočením rostliny listí v alkoholu. A to je v podstatě to, co udělal Jerouen. Po vybrání listy, sušené on je jeden týden. Pak on každý typ se namočené v alkoholu. Poté nechal odpařit alkohol. Co zbylo bylo koncentrované olejové kapaliny plné rostlin vyrobené chemikálie.

Byl testován tyto extrakty kape malé množství z nich do vody, která obsahovala moskytiéry vajíčka a larvy. Tawa-tawa a citrónové trávy extrakty způsobila komára larev rozvíjet neobvykle. By měly příležitost dozrát do zdravých dospělých, říká Jerouen. San Francisco rostlinný extrakt dokázal ještě více toxický pro hmyz. Za pouhých 24 hodin zabil všechny komáry vajíčka a larvy ve vodě.

Jerouen popsal své výsledky, květen 12, na Intel International Science a strojírenský veletrh. Vytvořil společnost pro vědy a veřejnost a sponzorován společností Intel, letošní soutěž svedl dohromady více než 1 750 studentů z 75 zemí. (SSP také publikuje Science News pro studenty.)

Jerouen zaměřuje svůj výzkum na prevenci šíření horečka dengue. V posledních měsících, lidé se ale staly ještě více vědomi viru Zika. Také se šíří komáří kousnutí. To může způsobit horečky, vyrážky a záněty očí. A co víc Pokud těhotná žena onemocní, její dítě skončit s vrozenými vadami. A pak je tu chikungunya, zničující onemocnění připraven zasáhnout Severní Ameriky. Všechny tři viry mohou být přenášeny komáry Aedes aegypti . To naznačuje, že si Jerouen rostlinných výtažků se může stát mocná zbraň v boji proti mnoha nemocem děsivé.

Aedes aegypti Druh komárů, které mohou přenášet viry zodpovědný za několik tropických chorob, včetně horečka dengue, žlutá zimnice, chikungunya a západní Nil nemoc.

Centra pro kontrolu nemocí a prevenci , nebo CDC An agentura z USA Department of zdravotnictví a sociálních služeb, CDC je obviněn ochrana veřejného zdraví a bezpečnosti prací pro kontrolu a prevenci onemocnění, zranění a postižení. Je to tím vyšetřování ohnisek nákazy, sledování expozice Američany k infekcím a toxické chemikálie a pravidelně zeměměřické stravou a jiných návyků reprezentativní průřez všech Američanů.

Chikungunya Tropické nemoci, která byla ochromující velké počty lidí v Africe a Asii. To je způsobeno virem, který je šířit komáry. To nedávno se šíří široce v celém teplém národů. Více než 3 miliony lidí trpí prostřednictvím její počáteční příznaky podobné chřipce. Velký podíl může také pokračovat vyvinout intenzivní bolesti svalů a kloubů, které mohou poslední měsíce až roky. Neexistuje žádný lék nebo vakcíny.

horečka dengue Potenciálně smrtelná infekční onemocnění přenášené komáry. Žádná vakcína zatím neexistuje zabránit infekci virem odpovědný za nemoc, která způsobuje vysoké horečky, bolesti hlavy, bolesti kloubů, bolesti za očima, vyrážka, bolesti kostí a někdy mírné krvácení. Těžší formu nemoci, známý jako HHD může způsobit nekontrolované krvácení Pokud se neléčí ihned.

Extrahovat (v.) oddělení jedné chemické (nebo jeho součást něčeho) od komplexní mix. (podstatné jméno) Látka, často v koncentrované formě, která byla vyjmuta z přírodního zdroje. Výpisy jsou často převzaty z rostlin (např. máta peprná nebo levandule), květy a poupata (jako růže a hřebíčku), ovoce (např. citrony a pomeranče) nebo semena a ořechy (např. mandle a pistácie). Tyto extrakty, někdy používá v kuchyni, mají často velmi silnou vůní nebo chutí.

larva (množné číslo: larvy) nezralých životní etapy hmyzu, který má často odlišné podobě jako dospělý. (Někdy se používá k popisu fází, v rozvoji ryb, žab a dalších zvířat.)

trvalky (v botanice) rostlina, která žije po mnoho let. Někteří mohou zemřít zpět v drsném počasí (extrémní horko nebo zima), ale pak přijdou zpět měsíců později, jakmile se situace zlepší.

Společnost pro vědu a veřejnost (nebo SSP) nezisková organizace vytvořené v roce 1921 a sídlem ve Washingtonu. Od svého založení, zprostředkovatele sdílených služeb je nejen podporovat Zapojování veřejnosti do vědeckého výzkumu, ale také veřejné chápání vědy. Vytvořené a pokračuje v běhu tři renomované vědecké soutěže: The Intel věda Talent Search (začal v roce 1942), Intel International Science a strojírenský veletrh (původně zahájen v roce 1950) a Broadcom MASTERS (vytvořený v roce 2010). SSP také publikuje přiřknout získaní žurnalistiky: v Science News (zahájený v roce 1922) a Science News pro studenty (vytvořený v roce 2003). Tyto časopisy také hostit řadu blogů (včetně Eureka! Lab).

toxický Jedovaté nebo schopen poškodit nebo zabít buňky, tkáně nebo celých organismů. Měřítkem rizika představovaného takový jed je jeho toxicita.

tropy Oblasti u zemského rovníku. Teploty zde jsou obecně teplé, horké, celoročně.

subtropů A zeměpisnou oblast, dosáhne na začátek mírného klimatického pásma (kolem 40 ° Severní a jižní šířky 40°) z okrajů tropy, že kapela horké podnebí, zahrnující vnější břicho planety. Tropech oslovit obratník Raka (přibližně 23,5 ° severní šířky) a obratníkem Kozoroha (přibližně 23,5 ° jižní šířky). Subtropů mají tendenci být spolehlivě teplejší než mírného podnebí, ale mohou nastat krátké období vznik námrazy, která by nečekané v pravé tropy.

mírného pásu v geografii, s odkazem na oblasti, které jsou chladnější než tropech, ale teplejší než polárních oblastí.

virus Tiny infekční částice skládající se z RNA nebo DNA obklopené bílkovin. Viry mohou reprodukovat pouze tím, že napíchne jejich genetický materiál do buněk živých tvorů. Ačkoli vědci často odkazují na viry jako živá nebo mrtvá, ve skutečnosti žádný virus je skutečně naživu. Nebude jíst jako zvířata dělat, nebo své vlastní jídlo, co způsob, jak rostliny. To musí unést mobilních strojů živé buňky aby přežili.

Zika virus Virus, které mohou být přenášeny na člověka přes komáři. Zhruba 20 procent nakažených lidí zle. Symptomy zahrnují mírné horečky, vyrážka a zánět spojivek a obvykle zmizí rychle. Rostoucí množství důkazů naznačuje, že virus může také způsobit ničivé vrozenou vadu – mikrocefalie. Důkazy naznačují, že může také způsobit neurologické podmínky, jako je syndrom Guillain-Barré syndrom.