Zeptejte se lépe na vlákniny

Poznejte lépe Dietní vlákniny --- 6 otázka číst dietní vlákno

Dnes "vláknina" není pro mnoho lidí cizí, ale mnoho lidí to opravdu neví. V této splátce budu mluvit trochu o vlákninách stravy a necháte si vyměnit vlákninu.

Co je to vláknina? Podle zkušeností je vláknina v rostlinné potravině v žvýkací struktuře hrubší, není snadno stravitelná, jako je kůže jídla a ovoce, zelenina v "jin" a tak dále. Z vědecké definice je dietní vláknina cukr, který nelze lidským tělem trávit.

Kolik druhů vlákniny? Z chemické struktury se vláknina rozděluje především do následujících kategorií: jeden škrobový polysacharid, jako celulóza (většina hlavní složky rostlinné buněčné stěny), hemicelulóza a polysacharidy rostlin, pektin, guarová guma atd.), Mikrobiální polysacharid (xanthanová guma atd.) Atd .; Druhým je nízký polysacharid, například nízká polyfruktóza (bohatá na cibuli a salát); Třetím je odolný škrob, který zahrnuje návrat přímého řetězového škrobu (škrob, který vzniká v okamžiku, kdy je potravina vařena a ochlazena); Čtyři jsou jiná vláknina, jako je lignin (nikoliv polysacharid, v buněčné stěně) apod. Podle rozpustnosti jsou vlákniny rozděleny do rozpustných dietních vláken a nerozpustných dietních vláken ve dvou kategoriích, jsou především rozpustné pektinové vlákniny, , Kukuřičná guma a AGAR, některé oligosacharidy a hrst hemicelulózy atd .; Nerozpustné vlákniny jsou hlavně celulóza, částečně celulóza, lignin a tak dále.

Jaké jsou výhody stravovacího vlákna? Různé zdroje chémie stravovacích vláken se velmi liší a přínosy pro zdraví jsou různé. Obecně lze říci, že rozpustná vláknina a odolná kvalita škrobu měkkého materiálu byla zcela nebo částečně fermentována, v tenkém střevě může pomoci lidské tělo při kontrole cholesterolu a hladině cukru v krvi, je výhodné pro prevenci chronických onemocnění, jako je srdeční onemocnění Nemoci a diabetu. Nerozpustné vlákniny jsou silnější textura a jejich hlavní funkcí je podporovat pohyb střev a zabránit zácpě. Jistě, funkce těchto dvou typů vlákniny není absolutní a někdy se překrývají a kříží, mají nízkou energetickou a plnicí účinnost a pomáhají zpomalit vyprazdňování žaludku, kontrolovat příjem potravy a zvyšovat sytost mít Pomoc. Kromě toho jsou rezistentní nízké polysacharidy, odolný škrob a tak dále dobré "probiotika", které mohou stimulovat růst užitečné střevní flóry. Studie ukázaly, že mírné množství vlákniny může také přispět ke snížení rizika rakoviny, jako je rakovina tlustého střeva a rakovina prsu.

Kolik by mělo denní vláknina jíst denně? Čínská výživa pro výživu doporučuje, aby dospělí měli denně konzumovat 25 až 30 gramů dietních vláken. Nicméně průzkum čínského centra o kontrole a prevenci chorob ukázal, že množství vlákniny v naší populaci bylo pouze 10,9 gramů denně, nestačí.

Které potraviny jsou bohaté na dietní vlákninu? Dietní vláknina je bohatá na ovoce, zeleninu, luštěniny a řasy. Všechny druhy fazole, jako jsou černé fazole, sójové boby, červené fazole, doplňky stravy vlákniny mung bean, rozpustný a nerozpustný obsah dietních vláken jsou obzvláště vysoké, je mnoho ovoce a zeleniny několikrát nebo dokonce desítkykrát. Houba, jako je dřevo, mořské řasy, bratrství a houby, také obsahuje bohaté vlákniny. Kořenová zelenina obsahuje také více vlákniny, například mrkve, sladké brambory a brambory.

Co byste měli vědět o dietní vláknině? Rozpustné vlákniny jsou měkké a trávicí trakt je malý a vhodný pro lidi se špatnou funkcí gastrointestinálního traktu. Nerozpustné dietní vlákno stimuluje žaludek, pokud není gastrointestinální funkce příliš dobrá, pokuste se jíst méně "vyztužení" a obsahovat nerozpustné vlákniny. Kromě toho není stravovací doplněk vlákniny o to víc lepší (více než 75 g / den), může způsobit žaludeční střevní potápění, podrážděný střevní syndrom, děti a starší lidé. Navíc příliš mnoho dietních vláken může také ovlivnit vstřebávání minerálů, jako je vápník, železo, hořčík, a dokonce i riziko rakoviny žaludku.