Jak rostlina založené terapie mohou poskytnout úlevu pro příznaky menopauzy

Jak rostlina založené terapie mohou poskytnout úlevu pro příznaky menopauzy


Pokud jste zažívá příznaky menopauzy, můžete být v pokušení zkusit sójové potraviny nebo bylinné doplňky stravy získat úlevu. Ale tyto takzvané rostlina založené terapie skutečně fungují?

Nová analýza říká tyto terapie může poskytnout mírné snížení v některých – ale ne všechny – příznaky menopauzy. Analýza, vedená výzkumníky z Erasmus University Medical Center, Nizozemsko, zkoumal více než 60 dřívější studie, které testoval různé rostlina založené terapie, včetně některé sójové potraviny a bylinné léky.  Celkem výzkumníci analyzovali 62 studie zahrnující 6,653 ženy.

Analýza ukázala, že sójové isoflavony v potravinách a doplňcích zlepšila některé příznaky menopauzy, včetně mírné snížení návalů a vaginální suchost, ale podstatně nesnižují noční pocení.

Isoflavony jsou typem fytoestrogen, rostlinných látek, které mohou napodobovat estrogenu. Potraviny s vysokým obsahem sójové isoflavony jsou tofu, tempeh, miso a natto.

Bylinné doplňky

Studie rovněž zjistila, že několik léčivých bylin zlepšit příznaky menopauzy. Jeden byl, jetel luční, bohatý zdroj fytoestrogenů formononetin, biochanin A, daidzein a genistein. Červený jetel byla spojena se zlepšením v noční pocení, ale ne s frekvenci návalů.

Novější bylinné například ERr 731, izolované od Rheum rhaponticum, výpis a pycnogenol, extrakt z kůry borovice, snižuje počet návaly po dobu 24 hodin. Nicméně výzkumníci říkají, více testů jsou zapotřebí, protože důkazy jsou omezené.

Zajímavé je, že vědci zjistili, že černé cohosh doplňků a čínské léčivé byliny, jako jsou dong quai, které jsou široce používány pro zmírnění příznaků menopauzy, neměla snížit příznaky menopauzy.

Výsledky byly trochu všehochuť, říká dámské zdravotní specialista Holly L. Thacker, MD.

"Některé z těchto studií ukazují zlepšení v horké záblesky, ale ne noční pocení, nebo noční pocení, ale ne horké záblesky," říká Dr. Thacker. "Tak vzít domů-zprávy je, že pokud máte menopauzálních symptomů, měli vidět svého lékaře a nebát se léčbě skutečný problém, který je nedostatek hormonu."

Klasické menopauzální příznaky jsou důsledkem ztráty hormon estrogen, který pro mnoho žen nemůže být léčeni pouze doplňkové terapie, říká.

"I přesto, že menopauza je přirozený život událostí a ne každý je hormonálně nedostatečné, lidé, kteří jsou hormonálně nedostatkem neměl špatný pocit o nutnosti brát hormon k léčbě tohoto problému," říká.

Doplňky nesou riziko

Tyto studie zdůrazňují mnoho žen touhu po přirozenější, rostlina založené že alternativní pro příznaky menopauzy, říká Dr. Thacker. Mnoho žen zvolit doplňkové terapie místo hormonální substituční léčbu z důvodu zdravotních důsledků.

Ale tak daleko, nikdo z doplňkové terapie se ukázaly být výrazně efektivní.

Ženy s mírné příznaky menopauzy, kteří hledají úlevu může přidat sójové jejich stravy prostřednictvím potravin, ale měli mluvit se svým lékařem před pokusem doplňků, říká Dr. Thacker.

Jste nemusí předpis za příplatek, ale doplňky stále s sebou nesou riziko, říká Dr. Thacker. Například, jiné studie ukázaly, že nadužívání některých sójové doplňky mohou zvýšit ženské riziko pro určité typy rakoviny.

Menopauza je vhodná doba pro ženy, aby zhodnotil jejich zdraví návyky – jako je strava a cvičení – a získat pravidelné vyšetření od lékaře, zdraví žen, říká Dr. Thacker.