Vědci používají rostlin vojtěšky sklidit nanočástice zlata

Vědci používají vojtěšky rostliny sklidit nanočástice zlata


Běžné vojtěšky rostliny jsou používány jako miniaturní zlaté továrny jednoho dne poskytnout odvětví nanotechnologie s kontinuální sklizeň zlatých nanočástic.

Mezinárodní výzkumný tým z University of Texas-El Paso (UTEP) a Mexiko pokročilé práce na Stanford synchrotronové záření Laboratory (SSRL) – část lineární urychlovač Center Stanford (SLACU) v kalifornském Menlo Parku, Vědci využívají jako malé továrny, vojtěška je fyzické, fyziologické potřeby k extrakci kovů z média, v němž jsou stále. Největší hodnotu zde je že vojtěšky extrahuje zlato z média a uloží jej v podobě nanočástic – zrnka zlata méně než miliardtina metru napříč. Jejich výsledky jsou zveřejněny v dubnovém čísle Nano dopisy, publikace americké chemické společnosti.

"Tato studie je jen jednou ze stovek inovativních výzkumných projektů, které využívají jedinečných vlastností synchrotronové rentgenové záření od SSRL," řekl Keith Hodgson, ředitel SSRL a profesor chemie na Stanfordské univerzitě.

Polovodičovém průmyslu dlouho oceňují, odolnost proti oxidaci a tepelná a elektrická vodivost zlata. Teď, neúprosný a zrychluje ke stále menší vodiče, konektory a přes otvory na stále menší polovodičových zařízení dělá tyto vlastnosti ještě důležitější pro lidi, kteří se velmi malé věci. V důsledku toho odvětví nanotechnologií je velký zájem o procesech, které zlaté nanočástice nanorozměrů elektronických a optických zařízení.