Přínosy ženšen extrakt

Výhody ženšen extrakt


Asijské ženšen má historii rostlinné použití sahá více než 5000 let. Je to jeden z nejvíce velmi pokládaný rostlinných léků v Orientu, kde získala téměř magické pověsti za to, že mohou podporovat zdraví, tělesnou vitalitu a také k prodloužení života. Jméno rodu Panax je odvozen od řeckého slova smyslu "všelék" nebo "all-healing"; druhů ženšenu je prý znamená "divem světa". Oba termíny odkazují na léčivé ctnosti rostliny. V posledním desetiletí získala popularitu na západě a existuje rozsáhlá literatura na blahodárné účinky ženšenu a jeho prvků.


Přínosy pro zdraví


Poslední zprávy o farmakologii ženšen označují širokou škálu účinků, včetně vlivu na centrální nervový systém, endokrinní a můžeme říci systémy, vnitřní, orgány, metabolismus, krevní tlak a cukru, gonadotropic aktivity, buněčné stárnutí, nádory a stresu. Ženšen se zdá zbavit stresu, zvyšují sexuální aktivitu a usnadnění páření na laboratorních zvířatech. Bylina byla hlášena být efektivní v prodloužení doby přežití během srdeční zástava. To je hlášeno Ukázat hypoglycemic aktivitu. Asijské ženšen byla zjištěna také k ochraně proti 2,3,7,8-tetrachloro-di-benzo-di-p-DIOXIN navozující testikulárního poškození varlete. Tento konkrétní dioxin je nejnebezpečnější snad nejvíce toxické chemické skupiny známo vědě. Dioxiny jsou známo, že způsobují rakovinu u lidí.

Ženšen je uveden jako užitečný v léčbě anémie, rakovina, deprese, diabetes, únava, hypertenze, nespavost, šok, záření, účinky morfinu a kokainu užívání, ekologické, fyzického a psychického stresu a chronické nemoci. Bylo řečeno působí jako stimulant podporují vytrvalost, prodloužit délku života, nervový systém, zlepšit duševní vědomí, podporovat správnou hormonální funkce, zlepšení hladiny lipidů, snížení cholesterolu, zlepšit růst nervových, a zvýšit odolnost vůči chorobám. To se používá ke zvýšení chuti k jídlu a tělesné energie, regulovat menstruace, snadnost porodu, zvýšení plodnosti žen a léčbě onemocnění parodontu.


Ginsenosides jsou různorodá skupina steroidní saponiny, které prokazují schopnost zaměřit bezpočet tkání, produkující řadu farmakologické reakce. Nicméně mnoho mechanismů ginsenoside aktivity stále zůstávají neznámé. Vzhledem k tomu, že ginsenosides a dalších složek ženšen produkovat účinky, které se liší od sebe navzájem, a jediné ginsenoside zahájí více akcí v téže tkáně, celkové farmakologie ženšen je mimořádně složitý a esoteriky.