Šálek bylinného čaje může pomáhat v boji proti rakovině prsu

Šálek bylinného čaje může pomáhat v boji proti rakovině prsu

Tradiční bylinné čaje mohou být klíčem k boji proti rakovině prsu, tvrdí vědci.

Výtažky z rostlin, známé jako pláštěm Panny Marie, který se používá jako léčivý čaj v některých zemích, může zabít rakovinné buňky ve zkumavce.

Rostlina založené čaj pije již ženy ve venkovském Pákistánu, kteří mají rakovinu prsu, ale až dosud jeho použití jako léčba byla považována za folklór.

Výzkum provedený vědci z univerzity Aston, Birmingham a Russells Hall Hospital, Dudley, naznačuje, že obsahuje silné Protirakovinné látky, které působí samostatně nebo v kombinaci proti šíření rakovinných buněk.

Laboratorní testy ukázaly, že zatkli růst buněk do pěti hodin od aplikace a přiměl je, aby zemřít během 24 hodin.

Rostlina, která má Fagonia cretica Botanický název, se vyskytuje v suchých, pouštní oblasti Pákistánu, Indie, Afriky a části Evropy.

Profesor Helen Griffiths a profesor Amtul R Carmichael, který studii vedl, našel bylinný čaj z extraktu rostliny ničí nádorové buňky, ale na rozdíl od konvenční chemoterapie, léčba nepoškozuje buňky normální prsu, což snižuje vedlejší účinky.

Zprávy od rakoviny prsu trpí v Pákistánu naznačují, rostliny extrahovat negeneruje žádné vážné vedlejší účinky, jako je ztráta vlasů, pokles krvinek nebo průjem.

Výzkumu, zveřejněné ve vědeckém časopise PloS One, zjistil, rostlinný extrakt měl román mechanismus, který by odstranil vady v buňce DNA, které by za normálních okolností odolat růst nádorů.

Odpověď na poškození DNA umožňuje nejen rakovině vzkvétat, také inhibuje fungování chemoterapii, což snižuje její účinnost.

Profesor Carmichael řekl malé nemocnice 100 mil severně od Lahore v Pákistánu začal používat bylinné čaje před 40 lety k léčbě pacientů s rakovinou prsu.


Řekla: "Zdá se, že udržet je v remisi, i když nemůžeme použít slovo lék v této fázi.

"Však oni žijí dlouhou dobu bez ztráty své vlasy nebo uvedení na velké množství váhy nebo z důvodu jiné toxické vedlejší účinky spojené s chemoterapií, takže jsme si jisti, tento výpis má něco na srdci."

Řekla, že přísná bezpečnostní testy by bylo zapotřebí při vývoji lék založený na extraktu.

V současné době bylinkový čaj používá k léčbě Asiatů, ale mohou existovat různé efekty v bělošských pacientů, dodala.

Další výzkum je třeba stanovit roli extraktu léčby rakoviny, a nyní je třeba prokázat, že tento extrakt je stejně účinné v zabíjení nádorových buněk v těle, jak je to v laboratoři, řekl profesor Griffith.

Řekla, že další kroky jsou určit, který prvek rostliny je zodpovědný za zabíjení nádorových buněk, aby se nakonec provozních zkoušek s pacienty s rakovinou.

Doktorka Caitlin Palframan, Správci zásad u rakoviny prsu průlom, řekl: "některé z nejvýznamnějších protirakovinným léků jsou původně pocházejí z rostlin.

"Tento výzkum je ve velmi raném stadiu, nebudeme vědět pro docela nějaký čas, zda léky odvozené z tohoto závodu bude účinná v léčbě rakoviny prsu, ale těšíme se na setkání s nějaký pokrok.

"Radíme, ženy s rakovinou prsu, kteří uvažují o použití bylinných přípravků diskutovat s jejich lékař nejprve jako někteří mohou narušovat probíhající léčbou."

Emma Pennery, klinické ředitelem prsu onkologické péče, řekl: "stavět na této drobné laboratorní práci do data by zapotřebí mnohem více výzkum."