Potravinové barvy extraktu z červeného rajčatového limopenu

tomato extract powder form Lycopene

Název výrobku : Lycopene

Specifikace : 5%, 10%

Molekulární vzorec : C40H56

Molekulová hmotnost : 536,8726

Fyzikální vlastnosti : Červený krystalový prášek, Charakteristický zápach

Zkušební metoda : HPLC

CAS NO. : 502-65-8


Lykopen, účinnou složkou rajčatového extraktu, je jasně červený karotenoid a karotenoidní pigment a fytochemikálie nacházející se v rajčatech a jiných červených plodech a zelenině, jako jsou červené mrkve, vodní melouny a papája (nikoliv však jahody nebo třešně). I když lykopen je chemicky karoten, nemá aktivitu vitaminu A.

V rostlinách, řasách a jiných fotosyntetických organismech je lykopen významným meziproduktem biosyntézy mnoha karotenoidů, včetně beta-karotenu, které jsou zodpovědné za žlutou, oranžovou nebo červenou pigmentaci, fotosyntézu a fotoprotekci. Strukturálně jde o tetraterpen sestavený z osmi jednotek izoprenu, složených zcela z uhlíku a vodíku a nerozpustný ve vodě.

Lykopenové jedenáct konjugované dvojité vazby jí dávají svou tmavě červenou barvu a jsou odpovědné za její antioxidační aktivitu. Kvůli silné barvě a netoxickosti je lykopen užitečným barvivem potravin.


Funkce a přínos rajčatového extraktu

 

1.Zastavení rakoviny, snižování nádoru, zpomalení rychlosti šíření nádoru.
Zejména má lepší preventivní a inhibiční účinek na rakovinu prostaty, rakovinu pankreatu, rakovinu močového měchýře, rakovinu tlustého střeva, rakovinu jícnu a bukální rakovinu
2. Regulace krevních lipidů, jeho silný antioxidační účinek může zabránit tomu, aby lipoproteinový cholesterol s nízkou hustotou byl zničen oxidací, která může zmírnit symptomy aterosklerózy a koronárních onemocnění srdce
3. Anti-záření, zabraňuje poškození kůže ultrafialovým zářením
4. Anti-aging, posílení lidské imunity
5. Ochrana kardiovaskulárního systému a prevence vzniku onemocnění srdce

 

 

Aplikace lykopenu z rajčatového extraktu

 

1.Výroba rajčat se používá v potravinářském průmyslu, používá se hlavně jako přídatné látky pro barvivo a zdravotní péči.

2. Paradajkový extrakt aplikovaný ve farmaceutické oblasti, je vyroben do kapsle, aby zabránil rakovině, odolal rakovině a antioxidantům.

3.Výroba rajčat se používá v kosmetické oblasti, používá se hlavně k bělení, proti vráskám a ochraně proti UV záření.


Vítejte u nás, aby nás kontaktovali!