Co je Genistein?

Co je Genistein?


Genistein je polyfenolů, který se nachází v sóji a dalších rostlin, jetel a kudzu. Je to typ flavonoidů, známé jako isoflavone. Genistein je často vyskytují s isoflavone daidzein a spolu jsou považovány za sójové isoflavony. Tyto sloučeniny mají široce studoval na jejich vlivu na lidské zdraví. Už byla spojena se snížením rakoviny v populační studie, které diety a výskyt chorob.

Obě tyto molekuly jsou schopné vázat na zvířecí a lidské estrogenové receptory. Vzhledem k tomu že jsou známé jako fytoestrogeny. Receptory stimulovat buněčnou aktivitu, když určité sloučeniny se váže k nim. Genistein váže na estrogenové receptory a stimuluje jejich činnosti, ale ne stejně účinně jako lidské estrogeny. Tak to může částečně blokovat účinky estrogenu. To může odpovídat za ochranný účinek proti rakovin, které mají hormony podílející se na jejich rozvoji, například rakoviny prostaty a prsu.


V Asii sójové spotřeba je mnohem vyšší než na západě a možná až 20 krát vyšší. Sójové výrobky – jako je mouka, mléko, tofu a sójové boby, sami – jsou snadno spotřebovány. Studie zkoumající diety populace lidí a jejich sazby nemoc zjistili, že Japonci mají podstatně nižší výskyt rakoviny prostaty než amerických mužů. Asijské ženy mají také nižší výskyt rakoviny prsu než západní ženy. Tyto rozdíly byly předpokládal, že plynou rozdíly v množství sóji v stravy.


Genistein ukázal zpomalit růst různých rakovinových buněk v laboratorních studií. To má několik různých biochemických vlastností, kromě jako fytoestrogen, které by mohlo mít za následek tyto účinky na buňky rakoviny. Jeho aktivita proti rakovině je natolik významná, že je uveden v National Cancer Institute drogové slovníku. Načasování jeho použití v léčbě je důležité, nicméně, vzhledem k tomu, že některé studie zjistily genistein zvýšit šíření stávajících rakoviny prsu. Léčbu pacientů s sloučeniny, která blokuje estrogenové může zmírnit tento účinek.


Tento isoflavone také vypadá, že má účinky proti úbytku kostní hmoty dochází Jakmile menopauza začala, a snížení hladiny estrogenu u žen. To může způsobit osteoporózu a značně vysilující. Estrogenní léčba používá běžné u žen po menopauze, aby tyto účinky, ale výzkum ukázal, že mít nebezpečné vedlejší účinky. Bylo zjištěno, že léčba s genistein zvýšit hustotu kostí u žen, které si ji jako doplněk stravy.


Genistein je také silný antioxidant. Tato činnost může chránit DNA před oxidativním poškozením a zabránit mutace z vyskytující. To může také zabránit cholesterolu oxidační a přispívá k vzniku infarktu. Tento isoflavone je experiment k ochraně proti infarktu.


Může být vedlejší účinky užívání této sloučeniny jako potravní doplněk, nicméně. To může způsobit zažívací problémy. Tam je nějaký výzkum, který by naznačoval, že to může narušit imunitní systém. Daidzein pravděpodobně tyto vedlejší účinky. To může být moudré a získat výhody sójové isoflavony výhradně tím, že jíst více sóji, spíše než brát genistein potravinových doplňků.