Co je Iulin

Co je Inulin

-Li nic nesní, že přijde v krabici, bar tvar nebo balíček "vlákniny" nebo " gluten bez" tvrdí, je velmi dobrá šance jste se podílel inulinu, také známý jako čekanka kořenová vlákna nebo čekanky extrakt kořene. V duchu tvorby jistě Poznáváte všechna slova na jídlo je složkou label, bys mohl být zvědavý, co přesně, inulinu je.

Inulin je druh vlákna, což znamená, že je to rostlinné bázi sacharidů, jejichž dluhopisy nelze rozdělit lidskou trávicí enzymy. Jako všechna vlákna, tedy dietní inulin není trávení v tenkém střevě, ale místo nedotčené cestuje na do tlustého střeva (tlustého střeva), takže je krmivo pro rezidentní střevní bakterie a přispívají k převážnou část našich stoliček. Inulin přirozeně se vyskytuje v některých druhů zeleniny a je také izolován od kořenů čekanky rostlin – jejíž listy mohou uznat jako listová zelenina zvané čekanka – které se přidávají do potravin.

Ale různé dietní vlákna mají odlišné vlastnosti, a tyto vlastnosti přispívají k chování vlákno v našem těle. V taxonomii vlákna inulinu je klasifikována jako "rozpustný" a "prebiotické."

Rozpustné vlákniny jsou tak jmenuje proto, že jsou "rozpustná ve vodě," což znamená, že jsou schopni udržet vodu a gel do viskózní strukturu. Díky inulinu populární přísada do potravin pro jeho zvýšení vlhkosti a krémové textury poskytující vlastnosti. Inulin je populární zejména v nízkotučné nebo mléčné zdarma jogurty a ledu krémy a v připravený nápoj protein třese pro krémové mouthfeel, který propůjčuje. Se běžně používá v bezlepkové chleby a pečivo nahradit elastická, gumový vlastnosti lepku. Rozpustné vlákniny také zpomalit čas, potřebný pro potraviny projede střeva, pomáhá v sytosti po stravování a potenciálně mnohem skromnější vliv na hladiny cukru v krvi.

Inulin je také přidáno vlákno volby pro vlákniny bary, energetické tyčinky, obiloviny, chléb, granolas – zejména nízké carb ty – hned z několika důvodů. Za prvé to je levný na výrobu a dělá produkty objeví zdravější posílením jejich obsah vlákniny. Vzhledem k tomu, že vlákno nemá kalorií povaha je nestravitelná, přidání vlákniny jako inulinu na zpracované potraviny mohou poskytnout látku a hromadně bez kalorií. Za druhé inulin má přirozeně sladkou chuť; ve skutečnosti, práškové inulinu je uváděn na trh jako sladidlo bez kalorií. To je atraktivní pro výrobce potravinářských výrobků, low-carb zejména, jak mohou použít inulinu sdělit nějaké sladkosti bez cukru a některé látky bez kalorií a sacharidů. Je inulin příjemnou chuť profil a příznivé ekonomiky může také vysvětlit, proč byla použita jako "zařízení extender káva" v dobách nedostatku v minulosti; skutečně k tomuto dni, "New Orleans Style" káva je směs kávy a čekanka kořen prášek (inulin).

Inulin je také známý jako "prebiotické" vlákno na skutečnosti, že je to vysoce, zkvasitelnou přátelské bakterie v našich vnitřností. Prebiotika jsou v podstatě jako jídlo pro " Probiotika;", nebo zdroj výživy pro střevní bakterie, která pomáhá živit je a umožnit jim, aby se daří. To není překvapující, pak, proč inulinu je často součástí probiotické doplňky , nebo jiné zažívací zdraví. Však digestively zdravé a digestively přípustné jsou dvě různé věci, a to je důležité zmínit, že dělat více fermentaci střevní bakterie, více plynu, které produkují jako vedlejší produkt. Jinými slovy velké dávky prebiotické vlákna jako inulinový může způsobit zažívací nouzi jako plyn, nadýmání a bolesti v některých lidí. Velmi citlivé jedince, jako ty s syndrom podrážděných střev, může docházet v ještě chvíli dávkách, jako je 0,5 až 1 gram. Lidé s "normální" trávicí funkce může tolerovat 5 až 10 g inulinu bez nepohodlí.

Takže teď, že jsme dokázali, co inulinu je, otázka zůstává: by měla jíst?

Moje filozofie jako Dietolog je, že pokud budete tolerovat inulinu, je celkově dobrá, zdraví podporovat vlákno zařadit do svého jídelníčku. Upozorněním zde však je, že doporučuji dostat vaše inulinu z whole foods, stejně jako inulin bohaté zeleniny, které se nacházejí také super výživnější, než z vysoce zpracovaných potravin, jako feťák vlákno barů a zdánlivě sladký "high-fiber" snídani cereálie. Potenciální přínosy pro zdraví je inulin neomlouvají příjem nadbytek cukru, umělých přísad a obecně prázdné kalorie. Nejbohatším zdrojem dietní inulin patří:

– Topinambur/sunchoke

– Jicama

– Artyčok

– Chřest

-Cibule (včetně cibule prášek)

-Pórek

– Česnek (včetně česnek prášku)

– Green/nezralé banány

-Pšenice

Všimněte si, že topinambury jsou obzvláště vysoká v inulinu a může vyvolávat plynatost a nadýmání u lidí, kteří obvykle nemají žádné trávicí Citlivost. Vzhledem k tomu, že topinambury náhodou také mimořádně chutné, to může být těžké na kontrolu části když nabízí sezónní sunchoke polévky nebo boční bramborovou sunchokes. Pokud jste nikdy předtím neměla, mohl bych navrhnout, že konzervativní s první nájezd, tak vám Nepřehánějte to!

Pokud jste někdo, kdo běžně trpí problematické plynu a nadýmání, možná zjistíte, že výše popsané tak pohodlnější omezit příjem vysoce, zkvasitelnou vlákna jako inulinu, dokonce i z celé výživné potraviny. Podobně, skenování složky štítky těchto potravin pro "inulinu" nebo "čekanka kořen" je také vhodné:

– Energie, bílkovin, nahrazení jídla a granola bary

– Připravený nápoj protein třese a koktejly

– 100nízkokalorické jogurty/řecké jogurty

– Kokosové mléčných jogurtů a zmrazené "zmrzlina"

– High vlákniny snídaňové cereálie

– Chleba na trh jako nízkokalorické, nižší carb nebo vysokým obsahem vlákniny

– Bezlepkové chleby a vafle

-Rostlinné náhražky kávy nebo New Orleans' styl kávy

– Trávení a bylinné čaje

-Probiotické doplňky, práškové vlákno doplňky nebo doplňky trávicí zdraví