Můžete jíst si cestu k mladší jste

Můžete jíst si cestu k mladší jste


Všimli jste si slovo kolagenu ve většině péče o pleť krémy, zejména proti vrásky krémy? No pokud jste přemýšlel, co kolagen je, je to prostě bílkoviny přítomné v orgánech a tkáních celého těla.

Kolagen je odvozeno od řeckého "kolla" význam lepidlo. Podle MediLexicon kolagen je rodina geneticky odlišné molekul, z nichž všechny mají unikátní Trojitá šroubovice konfiguraci tří polypeptidových podjednotek, známý jako alfa řetězy.

Existují asi 16 různých typů kolagenu, ale asi 90 procent kolagenu v těle, jsou typu I, II a III. Kolagenu v lidském těle jsou silné a pružné s typ I kolagen je zvláště v tahu a jsou ve skutečnosti silnější než ocel.

Kůže se skládá ze tří vrstev, epidermis, dermis a podkoží, a to je že kolagenu v dermis je nalezen. Je zodpovědný za pleti pevnost a pružnost a ztrátě kolagenu způsobuje vrásky a způsobuje oslabení chrupavky v kloubech. Ve skutečnosti, jak jste věku produkce kolagenu v těle snižuje způsobuje vrásky, jemné linky a snižuje pružnost kůže. Ale dříve, než dostanete za to proti stárnutí krém, vydrž.

Kolagen je jako tmel, který drží všechno pohromadě. Kolagen, produkován v lidském těle má několik důležitých rolí v oblasti zdraví. Je-li to je vyčerpán, doplňkové kolagenu může sloužit pro účely lékařské a kosmetické.

Zatímco většina proti vráskám krémy obsahují kolagen a elastin, jsou příliš husté proniknout do kůže a často prostě zůstanou na povrchu. Také s počtem chemikálie obsažené v krémech, které jsou k dispozici z regálu, to by mohlo potenciálně urychlit stárnutí oproti ovládání. Kolagen dává strukturální podpory, sílu a konzervační v těle. Kromě bylo nezbytné v náhradní a restaurování odumřelé buňky, působí také jako jako ochranný kryt pro orgány jako ledviny.

Snížení kolagenu dochází po 40 let a u žen snižuje drasticky po menopauze. Jak tedy zajistit, aby kolagenu je zachována? No prostě držte správnou dietu.

Sójové produkty obsahují genistein, který dává kvality produkce kolagenu. Podobně mají tmavě zelené zeleniny antioxidant lutein, který pomáhá tělo výrobě kolagenu.

Červené ovoce a zelenina obsahují lycopenesl, který je vynikajícím zdrojem pro zvýšení kolagenu. Rovněž ovoce bohaté na Vitamin C jako pomeranče, citróny a jahody a švestky stejně jako ryby jako losos a tuňák a Kešu oříšky, pekanové ořechy, mandle a para ořechy pomoc.

Ve skutečnosti všechny tyto obsahují Omega-3 mastné kyseliny, které tělo růst kolagenu. Stejně tak lněné semínko má také zdravých tuků omega-3.

Potraviny bohaté na obsah jako zelené síry a černé olivy, čerstvé okurky a celer mohou pomoci. Klíč je opravdu jíst vyváženou stravu, které mohou pomoci produkují kolagen.